Parabello Glamping on Water Geniet van van leuke activiteiten rond en om Parabello, een super actieve tour. Uniek in Suriname, u zult zich geen moment vervelen met geweldige
Uniek in Suriname, drijvende platformen op het water, romantisch verlicht, beleef een bijzondere ervaring. Twee of drie dagen, bomvol met geweldige activiteiten.
Doordat er geen werk was tijdens de pandemie zat veel personeel van Jenny Tours thuis, door de krachten te bundelen en toch werkzaamheden door te kunnen zetten kwam het idee om iets unieks te construeren. Het idee van glamping was niet nieuw, echter het idee om tenten op drijvende platformen te maken leek een uitdaging.
Op een 50 meter lange drijvende pier zijn er aan weerskanten 5 platformen gemaakt, hier worden tenten opgezet waar u in luchtbedden zult overnachten.
De tour is niet luxe, niet ver in het binnenland, vrij basic maar een geweldige ervaring:
de activiteiten:
Stand Up Paddle Boarding 2 uurtjes richting de plantage Onoribo, u zult onderweg in de boomtoppen de luiaarden en de leguanen tegen komen.
Quad ATV rijden 1 tot 1.5 uur, na een goede uitleg (30 minuten) zult u op de 550cc de oude mijnen van oude Suralco verkennen, dit is optioneel tegen een meerprijs (1 persoon per ATV, vanaf 15 jaar)
Pijl en Boog schieten, met goede uitleg op onze pijl en boog baan
Tiki Fiti, een modder-arena waar u uw tegenstander moet verslaan anders valt u in de modder
Tarzan Swing, met een touw zult u een echte Tarzan of Jane voelen en in het water belanden
Flybaan, een enorm glijbaan vanuit waar u gelanceerd wordt in het water
Openlucht avond-bioscoop, kijk onder de sterren hemel aan het water naar een gezellig film onder het genot van popcorn
Slapen in de Glamping tenten, op enorme drijvende platformen op het water. Het koelt flink af op het water, dus een airco of fan is niet nodig
Raindisco, indien de groep groot genoeg is, zullen wij samen feesten in de regen onder leuke muziek
Bana-boat, vlieg over de Para-kreek met onze Banana-boat
Kampvuur, lekker buiten de stad, daar hoort een kampvuur bij. Onze speciaal ingerichte kampvuur-plaats zorgt hiervoor.
Programma: Parabello on water Glamping 2 dagen
dag 1.09.00 uur vertrek vanuit Paramaribo
10.30 uur aankomst Parabello
11.00 uur inchecken tenten
12.00 uur lunch13.00 uur rusten en zelf ontspannen14.00 uur stand up paddle boarding- tocht15.00 uur tiki fiti, pijl en boog schieten en tarzan swing, flybaan16.00 uur regendisco (minimaal 6 personen)18.00 uur avondmaaltijd20.00 uur bioscoop under the stars (bij regen andere locatie)22.00 uur kampvuurSlapen in tenten op het water.dag 2.9.00 uur ontbijt12.00 uur quad rijden (voor degene die dit optionlee hebben geboekt)12.00 uur volleybal competitie13.00 uur lunch
14.00 uur Bana boot rit (bij 6 personen) anders nogmaals SUP Boarding
16.00 uur uitcheck en richting Parmaribo
17.30 uur aankomst ParamariboBij aankomst krijgt u instructies, m.b.t. het oord / toiletten regels etcDe brug waarop u slaapt maakt geluid wanneer u erop loopt, de afstand naar het toiletgebouw is best ver. Hou dus rekening hiermee, en met de mensen die slapen als u in de nacht naar de toilet moet gaan. Overdag ritsen wij de tenten open voor u, anders wordt het te heet in de tenten. Het is vrij basic, niet luxe. Er is stroom in de tenten, om kleine apparaten te chargen zoals telefoon etc.Wij zijn niet verantwoordelijk voor diefstal, verlies of eventueel spullen die in het water vallen. Als u waardevolle spullen wilt bewaren, bewaar dan deze bij de beheerder of gids.
Wanneer de korjaal tussen de boomtoppen laveert, ervaar je dat dit ooit jungle was en dat men hier leefde.
Het zijn twee eilanden midden in het stuwmeer, op anderhalf uur varen van de stuwdam.
Op het hoogste punt van het eiland staan goedverzorgde grote houten huizen.
Het is mogelijk een kampvuur te maken, van de stilte te genieten, maar ook om zelf een feestje te organiseren.
De activiteiten die mogelijk zijn zijn een bezoek aan een Marrondorp op het vaste land per korjaal, er zijn kajaks, er is een zwembad, barbequehut en volleybalveld, en er kan gevist worden, er kan een boswandeling gemaakt worden, kortom, er is van alles te doen in deze prachtige setting!
Meer informatie over deze tour vindt u in het tabblad touromschrijving.
Slapen in een hangmat, baden in de rivier. Terug naar de natuur dus! Voor zover mogelijk volgens de traditionele leefwijze van de Wayana. Na anderhalf uur vliegen komt het vliegtuig vlak voor de rivier tot stilstand. Wayana-jongens wachten de bezoekers op om ze met een korjaal naar Pïrëumë (Apetina) te brengen.
Dit dorp werd rond 1940 gesticht, na een massale uittocht van het Wayanavolk uit Brazilië. Door stammenoorlogen vluchten de Indianen, trokken over de Paru rivier en over de Tumuchumac bergrug naar Suriname. Avonturiers kunnen hier hun hart ophalen. Je kunt onder andere de Tebutop beklimmen en en overnachten in een kamp aan de rivier! Meer informatie over deze tour vindt u in het tabblad touromschrijving
Vanaf Witagron stroomopwaarts op de Coppename rivier bereiken we na een boottocht langs een beeldschoon landschap Fungu Island. Op het eiland, dat de Coppename rivier in tweeën verdeelt bevindt zich een prachtig oord. Zowel onderweg als op het oord zelf zijn is veel flora en fauna te bewonderen. De doodshoofdsaapjes, die uit je hand komen eten als je ze stukjes banaan aanbiedt zijn voor vrijwel iedereen een favoriet. Het is werkelijk een idyllische plaats.
Dit is echter nog maar een voorproefje van de adembenemende uitzichten die we op onze tocht naar een vooral op de top van de Voltzberg gaan aantreffen..
En ook de Raleighvallen, genoemd naar een Britse ondekkingsreiziger doen hier weinig voor onder qua visueel spektakel, de wandeling er naartoe is al de moeite waard op zich. Tussen het actieve programma door, onstpannen, vissen, zwemmen en genieten we heerlijk op het Eiland. Meer informatie over deze tour vindt u in het tabblad touromschrijving